Trzeci Dzień Radości

Trzeci Dzień Radości

W sobotę 27 kwietnia, jak co roku w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego, spotkały się we franciszkańskim kościele w Opolu, wszystkie wspólnoty św. Franciszka, aby razem świętować Dzień Radości. Obecni byli Rycerze św. Franciszka, Rodzina Młodzieży Franciszkańskiej, Trzeci Zakon oraz kilku franciszkanów.

Ten Dzień Radości rozpoczęliśmy od wspólnej eucharystii pod przewodnictwem ojca Justyna. Kazanie wygłosił ojciec Miron, w którym starał się nam przybliżyć i zrozumieć Słowo Boże. Po zakończonej mszy świętej młodzież przedstawiła wydarzenia z Ewangelii, w której Jezus Chrystus po zmartwychwstaniu, wysyła uczniów, aby głosili Ewangelię całemu światu. Następnie udaliśmy się do biblicum, by skosztować pyszne ciasto, poznać nowe osoby i porozmawiać ze sobą. Ale żeby nie było nudno i aby lepiej zapoznać się z nowymi uczestnikami zagraliśmy w fantastyczną i zabawną grę. Jaką? Nie powiem sami będziecie musieli się dowiedzieć. Po tym, razem jak jedna wielka rodzina, udaliśmy się do kuchni, aby przyrządzić kanapki. Każdy miał możliwość, by zaprezentować swoje umiejętności kulinarne i artystyczne, bo dekorowanie kanapek to nie jest taka łatwa rzecz! Jednak przed wspólnym jedzeniem, każdy miał za zadanie zrobić własnoręcznie kartkę z życzeniami z okazji dnia radości. Każdy mógł się popisać i zrobić coś niesamowitego dla drugiej osoby. Gdy skończyliśmy je robić, mogliśmy zjeść wspólne kanapki, które wszystkim smakowały. Następnie o godzinie 15 razem odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia. Ostatnim zaś punktem programu były gry i zabawy a towarzyszyło temu ogólna radość i niesamowita atmosfera.

Było to trzecie spotkanie w którym uczestniczyły  wszystkie wspólnoty świętego Franciszka, aby wspólnie jako jedna rodzina spędzić radośnie i wesoło dzień. Jeśli nie byłeś na poprzednich spotkaniach już za rok zapraszamy!!! Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Julia